Ako sme oslávili Deň detí 2018 v Arboréte Mlyňany SAV

Pridané: pondelok, 04. jún 2018 10:58

Medzinárodný deň detí sme v Arboréte Mlyňany SAV oslávili už 27. mája 2018. Krásne slnečné počasie prilákalo do nášho vždyzeleného parku veľa malých a veľkých návštevníkov, ktorí sa mohli okrem pestrého programu pokochať zakvitnutými leknami na ploche Severoamerickej dendroflóry a voňavými ružami v rozáriu.

Na podujatí vystúpil folklórny súbor Maňanská muzička a detský folklórny súbor Zlatňanka, krásny spev dopĺňala živá hudba. Základá umelecká škola v Zlatých Moravciach prezentovala svoju činnosť v podobe pútavého tanca, spevu a maľovania na tvár. Ukážky výstroje prezentovali policajti z Obvodného oddelenia PZ zo Zlatých Moraviec, kynológovia Odboru poriadkovej polície Okresného riaditeľstva  PZ v Nitre, prezentovali profesionálnu úroveň výcviku služobných psov. Osvieženie počas horúceho dňa prinieslol Dobrovoľný hasičský zbor z Viesky nad Žitavou, predviedli ukážky hasičských útokov a Dobrovoľný hasičský zbor zo Slepčian.

V kaštieli prebehli dve zaujímavé výstavy, prvou bola Výstava krojovaných bábik od Márie Pekárovej, zo Zlatých Moraviec a výstava nádherných obrazov a bytových doplnkov, z recyklovaného dreva, Marián Lavo.

Lákadlom pre nadšencov bola ukážka z histórie Československej ľudovej armády, výstroje,  zbraní a automobilov. Každoročne deťom spríjemňoval deň Sokoliarsky dvor Szmek Falconry, s krásnymi dravcami.

Počas dňa boli pre deti k dispozícií tvorivé dielne, veľká nafukovacia šmýkala, nafukovacie hrady pre  najmenších a obrie nafukovacie šípky.

Ďakujem všetkým návštevníkom, ktorí s nami oslávili Deň detí v Arboréte Mlyňany SAV. Rovnako ďakujem detským, i dospelým účinkujúcim a svojim kolegom za krásny nedeľný dník :)

     

Koordinátorka podujatia:

Ing. Daniela Holečková