Vyhľadávanie

Aktuálne počasie u nás

polooblačno 4,4 °C
Vietor: V 2,6 m/s

Aktualizované: 23.02.2020 00:06

História počasia

Web kamera

webkamera


Dôchodcovia aj po tretí rok v Arboréte Mlyňany SAV

Pridané: piatok, 30. máj 2014 22:28

Podujatie „Seniorské aktivity v Arboréte Mlyňany SAV“, ktoré sa konalo 27. mája 2014, už po tretí krát ponúklo dôchodcom zažiť zaujímavý deň plný aktivít a pekných zážitkov.

V rámci 3. ročníka podujatia mohli dôchodcovia vidieť výstavu ručných prác prihlásených do 3. ročníka súťaže pre dôchodcov pod názvom „Najkrajšia ručná práca“. Súťaž prebiehala v dvoch témach (Motív prírody a Rok 1892 – založenie Arboréta Mlyňany) a v dvoch kategóriách – 1. maľba, kresba, grafika a 2. netradičné techniky. Spolu sa do súťaže zapojilo 10 domovov dôchodcov, 8 klubov dôchodcov a 9 jednotlivcov s počtom 161 prihlásených súťažných prác.

Počas dňa prebiehala v Zelenom salóne Arboréta Mlyňany SAV výstava obrazov a tapisérií autorky Gabriely Murcinovej, ktorá predstavila svoje práce a porozprávala o ich tvorbe. Ďakujem pani Gabriele Murcinovej za účasť na podujatí.

Výstavu si bolo možné pozrieť aj počas podujatia Deň detí, ktoré sa konalo dňa 1. júna 2014.

Vo vstupných priestoroch kaštieľa bola prezentácia práce ŠOP – CHKO Ponitrie prostredníctvom pútavých banerov, spojená s prednáškou pána Gustáva Kršáka o živote lesných zvierat. Ďakujem strážcom prírody - pánovi Viktorovi Mlynekovi, pani Mgr. Erike Látečkovej a pánovi Gustávovi Kršákovi, za účasť na podujatí.

Už po druhý rok sa veľkému záujmu tešila prednáška a názorné úkážky pestovania a rozmnožovania okrasných drevín v podaní Ing. Tomáša Bibeňa z Referátu okrasných škôlok AM SAV.

  

Ukážky aranžovania pod vedením Ing. Daniely Holečkovej z Referátu služieb verejnosti zaznamenali veľký záujem hlavne u dám – dôchodkýň.

Na poludnie návštevníkov potešili svojím vystúpením členovia folklórneho súboru CHYZEROVČANKA, ktorých vystúpenie doplnili aj Romana a Lukáš. Ďakujeme za krásne vystúpenie.

Dlho očakávanou časťou dňa bolo vyhlásenie výsledkov súťaže o Najkrajšiu ručnú prácu.

Celý deň všetkým spríjemňovalo rodinné vinárstvo Blaško svojou jedinečnou ochutnávkou vín.

Prechádzka po náučných chodníkoch arboréta so sprievodcom bola príjemným osviežením.

  

Najväčšej pozornosti návštevníkov sa tešili nádherné historické vozidlá prezentované na lúke pred kaštieľom a ich „závozníci“ Pat a Mat. Ďakujeme firme M & G Classic Chrome & Car – Dyčka, ktorá už po druhý rok podporila naše podujatie.

Ďakujeme za nádherný deň, krásne chvíle prežité uprostred čarovnej prírody.

Na záver by som sa chcela poďakovať kolegom a kolegyniam z Arboréta Mlyňany SAV, ktorí sa podieľali na príprave a priebehu podujatia a všetkým, ktorí sa podujatia zúčastnili.

Text: Ing. Estera Zahradníková

Fotografie: Ing. Estera Zahradníková

                  Marián Berta