Vyhľadávanie

Aktuálne počasie u nás

polooblačno 13,4 °C
Vietor: V 2,1 m/s

Aktualizované: 13.11.2019 02:45

História počasia

Web kamera

webkamera


2. ročník súťaže pre dôchodcov

Dve témy:

1. Arboréta, parky a okrasné záhrady na Slovensku

2. Príroda

Tri kategórie:

1. maľba, kresba, grafika

2. výšivky

3. netradičné techniky

Víťazné práce

1. kategória - maľba, kresba, grafika

1. miesto

Rudolf Maňušek – Kolekcia obrazov: Brezový hájik, Lesný chodník, V hustom lese    

(Domov pri kríži, Bratislava)

2. miesto

Kolektív autorov – Kolekcia obrazov: Príroda v Hlohovci

(Harmonia – Zariadenie pre seniorov, Hlohovec)

3. miesto

Gabriela Múrcinová – Kolekcia obrazov:

Hajlok (3 práce), Kvety, Slnečnice, Príroda, Dom, Západ slnka, Tulipány vo váze

(Vráble)

4. miesto

PhDr. Ladislav Vodička – Na Pohroní

(Zariadenie pre seniorov, Domov dôchodcov Santovka)

5. miesto

Angela Kormanová – Cesta životom I. a II. (Arborétum Mlyňany SAV)

(Levice)

2. kategória - výšivky

1. miesto

PhDr. Terézia Vitková – Zátišie stromov

(Dom tretieho veku, Bratislava)

2. miesto

Helena Maliniaková – Súbor obrusov: flanderská čipka

(Zvolen)

3. miesto

Základná organizácia Jednota dôchodcov – Súbor obrusov richelieu

(Nová Ves nad Žitavou)

4. miesto

Štefánia Kečkéšová – Súbor vyšívaných obrusov

(Holíč)

5. miesto

Františka Káčerová – Kvety v štvorcoch

(Martin nad Žitavou)

3. kategória - netradičné techniky

1. miesto

Dušan Kováčik – Súbor prác z dreva a parožia: Drevorezba, vypaľovanie, poľovnícke kravaty

(Zlaté Moravce)

2. miesto

Soňa Rychtářová, Františka Csefalvayová, p. Kovanič, p. Bavlšíková - Súbor prác: Jemnocit, Vesmírni bádatelia, Rodina Ježkových, Sviatky jari

(Domov jesene života, Bratislava)

3. miesto

Margita Pohorelcová, Anna Ďurčíková  – Ručne maľované dekoračné vázy s použitím servítkovej techniky

(Domov seniorov Dolinka, Očová)

4. miesto

K. Verseghy, M. Balážová, Š. Vodislavský, I. Pogoriljaková, D. Hauríková –

Ikebana: Vtáčiky šité z látky v ručne pletenom džbáne z papiera

(Domov dôchodcov a Domov sociálnych služieb, Kremnica)

5. miesto

Ladislav Ježkovský – Gobelíny

(Vráble)

 

V 2. kategórii – výšivky komisia udelila Čestné poďakovanie denným centrám z Levíc za veľmi početné zastúpenie prác dôchodcov v súťaži.

  

  

  

  

 

V 3. kategórii – netradičné techniky bola mimoriadne udelená Cena riaditeľa Arboréta Mlyňany SAV pre prácu Arborétum – Tesárske Mlyňany, autorka Soňa Rychtářová z Domova jesene života z Bratislavy, ktorú udelil Ing. Peter Hoťka, PhD. poverený riaditeľ Arboréta Mlyňany SAV.