Vyhľadávanie

Aktuálne počasie u nás

polooblačno -7,2 °C
Vietor: V 2,3 m/s

Aktualizované: 09.02.2023 06:43

História počasia

Web kamera

webkamera


 

08. októbra 2013 sa v Arboréte Mlyňany SAV konal II. ročník botanickej olympiády „MALÍ BOTANICI“, ktorého sa zúčastnili trojčlenné družstvá žiakov  ZŠ Štefana Moysesa z Tesárskych Mlynian,  ZŠ s MŠ Lúky z Vrábľov, ZŠ Sv. Vojtecha z Vrábľov, ZŠ zo Sľažian, ZŠ z Trávnice, ZŠ z Volkoviec a ZŠ Sv. Michala z Levíc.

Cieľom botanickej olympiády je zvýšiť záujem žiakov základných škôl o prírodovedné predmety, o problematiku životného prostrediaa o prírodu samotnú. Zároveň  zamerať aktivitu detí na vzájomnú komunikáciu a tímové riešenie úloh. V neposlednom rade prezentovať Arborétum Mlyňany SAV ako vedeckú inštitúciu.

Po odbornej prehliadke parkom družstvá riešili praktické a teoretické úlohy, v ktorých si overili svoje vedomosti a znalosti z botaniky.

Poslednou úlohou pre jednotlivé družstvá bola výroba EKOPLAGÁTU pri, ktorej využili prírodný materiál a svoju kreativitu.

Výhercovia boli odmenení diplomom a knižnými publikáciami s tematikou prírody, zároveň každý bol odmenení suvenírmi  a rastlinkou z Arboréta Mlyňany SAV.

 

I. miesto družstvo ZŠ Sv. Michala z Levíc

II. miesto družstvo ZŠ Š. Moysesa z Tesárskych Mlynian

III. miesto družstvo ZŠ zo Sľažian

 

Blahoželáme a ďakujeme!