Vyhľadávanie

Aktuálne počasie u nás

zamračené -7,4 °C
Vietor: V 2,2 m/s

Aktualizované: 09.02.2023 07:03

História počasia

Web kamera

webkamera


 

11. apríla 2013 sa v spolupráci s občianskym združením "Priateľ Arboréta Mlyňany" uskutočnilo podujatieSPOZNAJ ARBORÉTUM MLYŇANY SAV 2013 (po stopách východoázijskej dendroflóry) pre žiakov 5. ročníkov základných škôl z Obýc a Tesárskych Mlynian.

Cieľom podujatia bolo formou súťaže oboznámiť žiakov s vybranými drevinami, ktoré sú charakteristické pre Japonsko, Kaukaz a Čínu. Vybudovanie 14 ha veľkej expozície drevín východoázijskej dendroflóry je výsledkom expedície bývalého riaditeľa arborétaDr.h.c.doc.Ing. Františka Benčaťa, DrSc. a vedúceho parku Daniela Kovalovského do Číny v roku 1960.

Žiaci pomocou odborného sprievodcu hľadali stanovištia vzácnych drevín východoázijskej dendroflóry, počúvali odborný výklad s porozumením a napokon vyplnili test, v ktorom si overerili získané vedomosti. Najúspešnejší súťažiaci boli odmenení zaujímavými knižnými publikáciami o prírode, brožúrkami o Arboréte Mlyňany SAV a suvenírmi. Spoznávali prírodu zážitkovou formou, žiaci sa stali subjektom, ktorý získava vedomosti, rozvíja svoje poznávacie schopnosti a zároveň spoznáva Arborétum Mlyňany SAV v teréne.